tel: +48 514 455 064

Sensorek przygotowuje się do otwarcia!

integracja sensoryczna

Posted On 15 marca 2020

Idealne miejsce

Sensorek szybko znalazł miejsce na swoją działalność. Był to lokal, który skradł moje serce. Obejrzałam wiele miejsc, ale w każdym było coś, co mi nie odpowiadało. Lokal na Wyszogrodzkiej 80A też nie był idealny. Przede wszystkim nie pasowało wejście, które było od razu na dużą salę. Ale okazało się, że to żaden problem. Jest drugie wejście do budynku, a własciciele nie mają nic przeciwko temu, byśmy wchodzili od strony ogrodu.

Pierwszy raz w lokalu byłam w piątek, a w czasie weekendu w mojej głowie był już umeblowany. Czy musialam dalej szukać miejsca dla Sensorka? Odpowiedź była jednoznaczna. Brakowało tylko decyzji Domownika, ale to była już tylko formalność. Mogliśmy w końcu przygotowywać lokal do zajęć.

Pomysł na wnętrze

To, co do tej pory było tylko na papierze i gdzieś tam kołatało w głowie, miało się w końcu urzeczywistnić. Można by było zadać pytanie, skąd pomysł? Trudno to określić. Zaczęłam najpierw od oglądania innych gabinetów terapeutycznych, ale każdy miał jakieś ale, więc zdałam się na własną intuicję. Ustaliłam trzy kryteria. Po pierwsze musi być sensorycznie, po drugie przytulnie i po trzecie czysto. 

Etapy pracy nad powołaniem do życia Sensorka

O tym, że Sensorek powstał w tym miejscu, zadecydował też stan lokalu. Właściwie oprócz pomalowania małego korytarzyka i drzwi, nie musiałam przeprowadzać kosztownych remontów. Lokal był czysty, więc można było zacząć go urządzać. Zakupy to jest to, co ja bardzo lubię, więc ten element sprawił mi najwięcej radości. Musiałam jeszcze pomyśleć o reklamie. Potrzebowałam szyldu na budynek, ulotek, wizytówek. Do tego jeszcze odbyło się spotkanie z księgową, z którą omówiłam formę opodatkowania. Czy nad czymś jeszcze pracowałam? Oczywiście. Tego nie mogło zabraknąć podczas prowadzenia działalności. Rozpoczęłam swoją aktywność w mediach społecznościowych. Założyłam stronę Sensorka na Facebooku i na Instagramie. Mogłam w końcu poinformować świat, że na świecie istnieje Sensorek, który serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i te, które mają kilka miesięcy i te starsze, które chodzą do szkoły. 

Dla mnie był to bardzo aktywny czas, ale udało się. Na 7 marca zaplanowałam dzień otwarty. Tego dnia głównym punktem programu będą zajęcia pokazowe ze Smyko-Multisensoryki. 

Czy mi się udało? Oceńcie sami. Ja jestem dumna z tego miejsca.

Written by Monika

Related Posts

Terapia czaszkowo – krzyżowa w Płocku

Terapia czaszkowo – krzyżowa w Płocku

Drugie spotkanie z terapią Położyłam się w ubraniu na kozetce w gabinecie fizjoterapeutycznym. Nie jest łatwo się położyć i odprężyć. Pojawia się ból w okolicy lędźwiowo - krzyżowym w pozycji na wznak. Przez moją głowę przelatuje z tysiąc myśli. Jedna jest zwłaszcza...

Integracja sensoryczna i jej zaburzenia

Integracja sensoryczna i jej zaburzenia

Pojęcie integracji sensorycznej - co się za tym kryje? Dużo mówi się o integracji sensorycznej, ale czy jest to pojęcie znane i rozumiane? Spróbuję to  wyjaśnić w prostych słowach, ale jeśli chodzi o temat układu nerwowego, to nie należy on do łatwych. Integracja...

0 komentarzy