Sensoryczne konsultacje online w Sensorku

Posted On 11 kwietnia 2020

Dlaczego konsultacje online?

Ograniczenia związane z epidemią kolejny raz zostają przedłużone w związku z tym postanowiłam wprowadzić sensoryczne konsultacje online. Nie jest to dla mnie nowość, ponieważ prowadzę takie spotkania z rodzicami, którzy mieszkają za granicą. W ich kraju nie ma możliwości uczestniczenia w terapii integracji sensorycznej, więc korzystamy z technologii. Raz w tygodniu spotykamy się przed monitorem i rozmawiamy o efektach wprowadzonych zmian. Analizujemy aktywności. Z tych, które nie są akceptowane przez dziecko, rezygnujemy, a te, które cieszą się popularnością, zostawiamy lub modyfikujemy. I takie rozwiązanie sprawdza się na tyle, by chociaż w niewielkim stopniu poprawić stan funkcjonowania dziecka.

Do zapamiętania!!!!

To nie będą diagnozy integracji sensorycznej, ponieważ nie mogą być. Do przeprowadzenia diagnozy si potrzebny jest bezpośredni kontakt z dzieckiem, obserwacja jego zachowania, analiza jego potrzeb sensorycznych. Niestety, podczas rozmowy online nie będzie takiej możliwości.

Dla kogo konsultacje online?

Konsultacje sensoryczne są dla rodziców, którzy są zaniepokojeni rozwojem sensomotorycznym dziecka i w obecnej sytuacji nie mają możliwości skonsultowania dziecka w gabinecie terapeutycznym. Jest to także dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy mieszkają za granicą. Bardzo często zaburzenia przetwarzania sensorycznego mogą reorganizować życie wszystkich domowników, zwłaszcza obecnie, kiedy dzieci zostały zamknięte w domach. Taki stan nie pomaga im w rozładowaniu emocji i zaspokajaniu swoich potrzeb sensorycznych.

Przebieg konsultacji

Podczas konsultacji online zapoznam się z historią rozwoju dziecka. Rodzica poproszę o wypełnienie kwestionariusza, by określić profil sensoryczny dziecka. Najważniejsza będzie jednak rozmowa, podczas której będę chciała się dowiedzieć o trudnościach, które pojawiają się w zachowaniu dziecka. Oczywiście każde takie konsultacje online będą się kończyć pakietem pomocowym, czyli zaproponuję konkretne działania, zabawy, których zadaniem będzie poprawa funkcjonowania dziecka.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu przez formularz. Zapraszam:)

Written by Monika

Related Posts

Integracja sensoryczna i jej zaburzenia

Integracja sensoryczna i jej zaburzenia

Pojęcie integracji sensorycznej - co się za tym kryje? Dużo mówi się o integracji sensorycznej, ale czy jest to pojęcie znane i rozumiane? Spróbuję to  wyjaśnić w prostych słowach, ale jeśli chodzi o temat układu nerwowego, to nie należy on do łatwych. Integracja...

Dorastając, byłam dziwacznym dzieckiem.

Dorastając, byłam dziwacznym dzieckiem.

Kilka słów wstępu Opisana poniżej historia jest prawdziwa. Ilu z nas borykało się lub nadal boryka się z problemami sensorycznymi. Jako dorośli ludzie potrafimy sobie z nimi radzić. Nie zakładamy ubrań, których struktura nas drażni, nie jemy tego, co nam w buzi...

Dieta sensoryczna – co to jest?

Dieta sensoryczna – co to jest?

Co to jest dieta sensoryczna? Dieta sensoryczna nie ma nic wspólnego z jedzeniem. Jest to starannie zaprojektowana seria ćwiczeń fizycznych dostosowana do potrzeb każdego dziecka aktywność sensoryczna,której potrzebuje, by utrzymać uwagę i koncentrację w ciągu całego...

1 komentarz

  1. Ania

    Serdecznie polecam konsultacje online! Można otrzymać pomoc i zacząć działać. Nie czekałam na koniec epidemii tylko chciałam działać już. Dzięki konsultacji z Panią Monika mogłam wspólnie z synem pobawić się w różnorodny sposób wspomagając jego rozwój. Nowe pomysły na kolejne zabawki dzięki, którym dziecko rozwija nowe umiejętności, bardzo ważne w przyszłości. Jestem spokojniejsza i mam wiele nowych zabaw oraz pomysłów na spędzanie czasu. Serdecznie polecam.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *